Тестирајте ја вашата концентрација: Ќе најдете ли маче за 5 секунди? (ФОТО)

Оваа фотографија, на која е прикажан автомобил паркиран покрај дрво, е идеална за проверка на вашата моќ за концентрација и набљудување.

 

zagatka-mace

Иако на прв поглед сигурно нема да забележите, на неа се наоѓа и една мачка.

За разлика од некои многу компликувани загатки кои ги има на интернет, оваа не е толку сложена, па повеќето луѓе истата можат да ја решат за околу 5 секунди. Тоа е и времето потребно да ја решите и вие за да си кажете дека сте успеале.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.