Тензии и на фудбалските терени: Бугарин намерно yдpи фудбалер на А. Пандев и тоа на пријателски натпревар (ВИДЕО)

Академија Пандев загуби минимално со 0-1 на денешната првата контролка во Анталија од бугарска Марица во меч, кој донесе и тензии, откако бугарскиот фудбалер Јордан Пејчинов намерно без топка удри еден од фудбалерите на струмичани, па доби црвен картон – објави порталот SPORT1.MK

Видеото погледнете го ТУКА
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.