Театарот “Војдан Чернодрински” гостува во Струмица

Театарот „Војдан Чернодрински“ со претставата „Семејни приказни“ од Биљана Србљановиќ, во режија на Милош Б. Андоновски, на 11 септември 2019 гостува во Струмица.

Од 20.00 часот утревечер /среда/ претставата ќе биде изведена на 27-то издание на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“.

Струмичката публика ќе може да ја гледа претставата во која се говори за детството. Ќе разбере за приказните кои кога ги гледаме оставаат еден горко-сладок вкус зашто некои нешта можеби и не требале да бидат такви, додека пак други, за среќа, не се случиле поинаку.

Оваа претстава му се обраќа секому.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.