Татнеше македонска песна на Солунско поле, од хероината на денот (ВИДЕО)

“Среќата се множи кога се споделува…

Бескрајно се радувам што можам со вас да споделам еден од за мене најсреќните мигови, погледи и чувства –
највисоката точка на планнината на Боговите – МИТИКАС, ОЛИМП ( 2918 м.н.в. ).

Низ сите патешествија по патот – вие сте ми голема инспирација и ви благодарам за тоа.

На едно изгрејсонце во висините, со поглед кон Солунско поле , јас му/ви испеав песна…

– Врба ми изникнала” – објави на свјот Фејсбук профил Зарина Првасевда


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.