Тасевски до СДСМ: “Квиcлинзи смejте се ceга и jaдете шамapи од Гpyби и од Бojко”

Фејсбук статус на актерот Сашо Тасевски

-Сфативте сега кој е вистинскиот Премиер во државава?Груби е, не Заев, напиша актерот Сашо Тасевски.

Тој ќе му каже на својот сопартиец во министерството за финансии на која етничка заедница да дели субвенции. Во кого се парите тој владее.

Кога го кажав ова во Само вистинна, фејсбук кретенчињата на СДСМ, пробаа да ме исмеваат. Е па смејте се сега и јадете шамари и од Груби и од Бојко. Квислинзи, напиша Тасевски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.