Таравари: Со автомобилот на братот на заменик директор на финансиска полиција се распродаваа нapkoтици во Тетово

Новиот заменик директор на финансиска полиција, по професија е борач, а пред неколку месеци со колата на неговиот брат, кој е инспектор во МВР Тетово, се распродаваа нapkoтици во Тетово, и нормално случајот немаше разрешница, пишува на социјалните мрежи градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари.

Извор: kurir.mk


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.