Тамара во финалето ќе пее во првата половина- Еве под кој реден број ќе ја претстави Македонија! (ФОТО)

Нашата претставничка Тамара Тодевска вчера влезе во финалето на Евровизија по 7 години пауза.

Македонската претставничка со песната „Proud“, влезе како прва во големото финале од десетте пласирани претставници кои вчера обезбедија влез во големото финале кое ќе се одржи утре со почеток во 21 часот.

Утре Македонија ќе настапи под редниот број 8 во првата половина од шоуто, со среќа!

Во продолжение еве потсетување од настапот вчера.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.