“Сугарески не знае кога се изборите…ќе гласал во декември..комедија на плоштад” (Видео)

Твит на денот

Колку е дезориентирана СДСМ во Прилеп говори и фактот што наместо говор, членовите коментираат дека тоа во саботата било стенд ап комедија, во која на бината го качиле и сега веќе бившиот градоначалник Јованоски, дали да го понижат, или од други причини не знаеме. Битно, Сугарески е кандидат без точен датум….налик на Македонија во времето на СДСМ…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.