Сугарески и Пачешкоски газат кон нов парламентарен состав, иако народот ги бојкотира на средбите?

Во пресрет на предвремените парламентарни избори на 12 април, партиите прават калкулации кој би требало да се најде на пратеничките листи. Она што како информација цуркулира во јавноста е дека Горан Сугарески и Зоран Пачешкоски се двајцата кандидати од Прилеп кои ќе се најдат на листата на СДСМ?

Иако во Галичани ги пречекале само неколку жители, другите претпоставуваме се револтирани и кон локалната власт и кон погубните политики на Заев, сепак Сугарески и Пачешкоски се наметнуваат како фаворити за удобните собраниски фотелји?

Општ е впечатокот дека урбаните и меcните заедници ги бојкотираат функционерите на СДСМ.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.