Студенти на Економскиот факултет во Прилеп изработија креативно видео кое мора да го погледнете

Во ова време кога е задолжително да се седи дома, студенти од Економскиот факултет во Прилеп беа креативни и испратија порака до сите, за да се подигне свеста кај луѓето да се заштитат себе си и другите и да седат дома.

За таа цел студентите изработија едно видео кое со сигурност ќе ви биде интересно:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.