СТРАШНО: Го снимил сопственото бегање од пожарот кој голта се пред себе

Саботата северна Калифорнија ја одбележа “Valley Fire”,шумски пожар кој проголта повеќе од 40 000хекатри шума и опожарил 1000 згради.

pozar5

Отприлика 23 000 луѓе беа присилени да избегаат од нивните домови, вклучувајќи и еден жител кој го снимил сопственото бегство од местото Андерсон Спрингс.

Видеото поставено на Јујтуб ја покажува вистинската девастација која ја предизвика огнената стихија и тешкотиите со кои се бореа пожарникарите и жителите на северна Калифорнија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.