Страшни снимки од напади на животни: Некои едвај извлекле жива глава, а некои ја немале таа среќа!

Животните се наши пријатели, но некогаш луѓето претеруваат во своите егзибиции, особено кога се работи за диви животни.

snimki-od-napadi-

Кога луѓето ќе се најдат во средина во која има диви животни и не се однесуваат во склад со тоа, се случуваат страшни работи.

Нападите од мечки и ајкули се најчести, а последиците воглавно фатални.

Во видеото подолу можете да видите некои од најстрашните напади на животни врз луѓе.

Снимката е со вознемирувачка содржина, не е препорачлива за лица со слабо срце:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.