Страшна несреќа во Прилеп: Излетале од патот директно во бетонски столб

brzapomos2

Во три часот по полноќ во Прилеп на улицата Карпалак се случила страшна сообраќајка. Според податоците од полицијата, возило Лада, со прилепска регистрација, управувано од 47-годишниот З.В. од Прилеп загубило контрола и излетало од патот, по што удрило во бетонски столб. Во несреќата, и возачот и неговиот сопатник Р.И. се тешко повредени и итно пренесени во болница.

Ќе бидат задржани под лекарски надзор.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.