Стојанче Ангелов: Ме yтепaa но останав жив, продолжиja со пyкање, но пак останав жив

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов се потсети на војната во 2001 година во Арачиново.

– Ме утепаа но останав жив. Продолжија со пукање да ме дотепаат но пак останав жив. На денешен ден во 2001-та во битката за Арачиново Со прострелна рана во градите, со разнесен бел дроб, речиси без крв но сепак жив. Сакајте го животот и здравјето секогаш. Еден ден ќе ги снема. Можеби тогаш кога најмалку очекувате. – напиша Ангелов.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.