Столе го запозна својот идол (ВИДЕО)

На Столе Димитриевски му се оствари желбата да се сретне и да добие автограм од иконата на италијанскиот фудбал, Џиџи Буфон. Столе беше вистински хит во пресрет на натпреварот, кога во хотел пристигна со дрес од голманската икона.

На средбата Столе му рече: “TИ си мој идол”, а Џиџи топло го прегрна.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.