Срце планина: Погледнете што направи оваа скопјанка – ќе ви го стопли срцето (Фото)

Во вакви тешки времиња секогаш постојат херои кои постојано не потсетуваат на човечката хуманост и добрина. Денеска една скопјанка пред „Рамстор“ во населбата Тафталиџе оставила кеси полни со храна наменети за оние кои поради корона вирусот западнаа во финансиска криза.

До кесите пишува:

-Доколку имате криза во вашиот дом, оваа кеса е со храна за вас. А, оние кои можат да си дозволат нека ја повторат оваа постапка.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.