Српската престолнина под вода: Водата голта улици, а сообраќајот се одвива во невозможни услови (ФОТО/ВИДЕО)

Силно невреме го зафати главниот град на Србија и за кратко време наврнал дожд во количина од 20-40 литри по квадратен метар.

Градските улици за кратко време се наполниле со вода, а на Баново брдо дошло и до активирање на свлечишта и пропаѓање на асфалтото од улиците.

Поради невремето се случиле и низа сообраќајни незгоди низ градот, за среќа сите поминале без посериозни последници.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.