Средношколците кои бојкотираа настава се казнети со намалено поведение

Добиваме информации од страна на нашите соученици и родители дека ни е намалено поведението затоа што бojкотиравме, информираат од Средношколски глас.

Еве што истакнаа тие:

-Стоиме позади вас и нашите родители како Средношколски глас! Стоиме на располагање за сите кои сакаат јавно да го споделат проблемот! Ова е срамно и за секаква осуда! Ние нема да преќутиме! Заедно со нашите родители ќе се бориме до крај!

Министерке, уште еднаш покажавте дека вашата фин(ск)а страна е совршена само кога ќе се упалат камерите и ќе се пуштат микрофоните!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.