Спортски натпревари на Могила

15

Во организација на сојузот на училишни спортови на општина Прилеп, денеска на спортско рекреативниот комплекс на Могила со турнири во фудбал, одбојка и баскет, беше оддбележана „Европската недела на спортот“.

11

Во спортските натпревари беа вклучени учениците од основните и средните училишта. Настанот беше посетен од страна на Градоначалникот Марјан Ристески и Советникот за образование Марјан Матракоски.

16

12

Градоначалникот Марјан Ристески посочи дека:
„Ваквите натпревари и инвестиции во спортските објекти јасно говорат за стратешката одлука на општина Прилеп да вложува и помага не само во спортот, туку и во други полиња кои се значајни за развојот и унапредувањето на животот на граѓаните.

111
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.