Спие ли министерот? Иако имаме резерви за само уште 26 дена, македонската пченица се извезува во Косово (Видео)

Забраната за извоз на пченица не се почитува. Во Куманово втор ден камиони од Косово товарат пченица.

Додека Македонија бара пченица од Србија, бидејќи според информациите, стокови резерви на пченица имаме само за уште 26 дена, македонската пченица се извезува во Косово – објави “Курир”.

Видеото во прилог е снимено во Куманово, а на него може да се забележат голем број на камиони натоварени со македонска пченица.

Извор: “Курир”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.