Спектакуларно: Комити и Војводи во еден глас пееја “И ние сме деца на Македонија” (ВИДЕО)

На денешниот дерби натпревар од македонската прва лига помеѓу Вардар и Шкендија, навивачките групи Комити и Војводи на Вардар и Тетекс, прославуваа 10 години од нивното збратимување.

На полувремето од натпреварот кој заврши со резултат 2:2, навивачите пееја во еден глас “И ние сме деца на Македонија”.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.