Спасовски: Однесувањето на ДУИ имаше влијание за лошиот изборен резултат на СДСМ

Оливер Спасовски, пратеникот од редовите на СДСМ кој доби пратенички имунитет како носител на листата во ИЕ2, во „Клик Плус“ на ТВ21 ги наведе причините за кататрофалниот резултат на партијата на изборите.

Спасовски како една од причините го наведе однесувањето на коалициските партнери ДУИ, визави состојбите во државата.

„Има повеќе причини за таквиот резултат, но ако треба неколку да одвоиме, тие се самата поставеност на партијата да ги направи најтешките работи за државата да може да чекориме напред, а тоа е Договорот со Бугарија, која беше цело време зборуван од јавноста. Однесувањето на ДУИ визави СДСМ, визави состојбите во државата. Настаните кои ни се случуваа во текот на сите овие години, кадровскиот потенцијал итн, сметам дека има големо влијание“, изјави Спасовски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.