Сообраќајка на патот Прилеп-Градско кај Црна Река – се судрија две комбиња (ФОТО)

Сообраќајна несреќа се случила попладневно на патот Прилеп – Градско во близина на бензиската пумпа “Црна Река”, дознаваме од очевидци.

Според информацијата која ја добивме во несреќата учествувале две комбиња со скопски регистарски таблици, марка “Ивеко” и марка “Рено”.

Полицијата на лице место работи на откривање на точните причини за настанатата несреќа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.