Сообраќајка во Кривогаштани: Се судриле автомобил и моторцикл

Во 09.15 часот на крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во селото Кривогаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 59-годишниот Т.К. од селото и мотоцикл „Јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од 17-годишниот Ф.Н. од селото Свето Митрани, прилепско.

Во незгодата со тешки телecни повpeди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Градското болница во Прилеп.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.