Сообраќаен хаос, семафори не работат, врне тура, но никој не е загрижен? (Видео)

Улиците претворени во реки, сообраќајот се одвива во невозможни услови и плус не работат семафори…

Вистински сообраќаен хаос предизвикаа врнежите од дожд во Прилеп кои од вчера никако да прекинат. Улиците се претворија во реки, а шахтите наликуваат на фонтани.

Возачите мака мачат низ градот, а дополнителен проблем за нив е тоа што семафорите на една од најпрометните раскрсници кај “Чумовчанец” не работат.

Овие семафори често се расипани, а во вакви временски неприлики можат да предизвикаат и несакани последици. Затоа возете внимателно!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.