Сонцето oд Кутлеш на македонското дерби Удинезе-Наполи (ФОТО)

На вчерашниот натпревар од Сериа А помеѓу екипите на Илија Несторовски и Елиф Елмас, Удинезе и Наполи, присутни беа и четворица македонски вљубеници во фудбалот кои го развиорија шеснаесеткракото сонце од Кутлеш.

Натпреварот заврши без победник 1:1, а Несторовски и Елмас вчера останаа на клупата. Сепак, тоа не беше причина за овие момци да не направат една ваква прекрасна фотографија за спомен.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.