Соколески го дотераа “на нула”: Прилепскиот тренер на голманите во Еурофарм Пелистер остана без коса, на шампионското славје во Битола (ФОТО)

Еурофарм Пелистер славеше против Тиквеш со 33-26 во последното коло oд ракометната Супер лига и после цели 18 години го донесе шампионскиот пехар во Битола.

После натпреварот следуваше лудо славје на играчите и навивачите, а во соблекувалната на битолчани тренерот на голманите, прилепчанецот Ице Соколески, остана без коса.

Иако Соколески долго време беше препознатлив по својот имиџ, сепак седна на столчето каде Вилсон Дејвис го дотера “на нула”.

Eурофарм Пелистер повеќе од заслужено стигна до шампионскиот трофеј, а ангажманот на Соколески несомнено има голем удел во тоа.

А каква беше атмосферата пред последниот натпревар вечерва во салата “Боро Чурлевски”, погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.