СОВРШЕНСТВО! Леона Митревска е победник на манифестацијата “Вешта жена 2024” (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Во ресторанот “Центар” во неделата се одржа манифестацијата “Вешта жена 2024”, каде одново можеше да се видат голем број вешти гастрономски креации.

Оваа година учеснички во Прилеп беа:

МАСА 1 – Ане Рисеска со темата “Мода”

MAСА 2 – Соња Шијакоска со темата “Вршникот на баба”

MAСА 3 – Леона Митревска со темата “Остров со скриеното богатство”, и е победник за град Прилеп.

МАСА 4 – Маргарита Петреска со темата “Вера, надеж, љубов”

MAСА 5 – Даница Талеска со темата “Мајчинска љубов”

Додека пак Маргарита Чолакоска, со темата “Традиција и елеганција” освои Гран При награда.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.