Советот на општина Прилеп избра нов командир на Полициската станица Прилеп

Советот на општина Прилеп денеска ја одржа својата 39-седница, на која на дневен ред се најдоа 19 точки, како и точка за избор на нов командир на Полициската станица Прилеп.

Пред советниците беа три имиња, а изборот падна на Горан Колонџоски, професионалец со 10-годишно работно искуство зад него во крим полиција.

За Колонџоски гласаа 15 советници, а еден беше воздржан.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.