Снежна бајка во Крушево: Избегајте од загадениот воздух и упатете се кон снежниот убавец (Фото/Видео)

Снегот вечерва го покри Крушево.

Снежната бајка го претвори македонскиот убавец во прекрасна честитка, а тоа со сигурност ќе биде дополнителен мамец за голем број гости во текот на наредните денови.

Избегајте од градската бучава и загадениот воздух и утре сите во Крушево!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.