Снегот го парализираше соседството: Затворени патишта, делови од населени места без струја

Поради снежното невреме денеска беа затворени неколку патишта во Црна Гора и Србија, а делови од Црна Гора со часови немаа струја.

Неколку луѓе беа завеани во местото Студено кај Даниловград, а за нив беа испратени и возила за снег.

Затворени се автопатите Плужине-Шќепан Поље, Подгорица-Колашин преку Платија, Шавник-Жабљак, извести Авто-мото сојузот на Црна Гора.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.