Смеса која прави чуда во opганизмот: Потребни ви се само 4 состојки кои ги имате во домот

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата туку и ја намалува количината на холестерол во организмот.

Оваа мешавина им помага на многу луѓе да закрепнат на брзина што докторите биле изненадени.

Состојки:
– 1.5 литар вода;
– три китки магдонос со средна големина;
– 1 кг. лимон;
– многу малку сода бикарбона.

Подготовка:

Содата бикарбона измешајте ја со лимонот. Оставете го лимонот во ладна вода еден час. Загрејте ја водата додека не зоврие, а потоа оставете ја да се излади. Кога ќе се излади, исечкајте го лимонот и магдоносот и ставете ги во водата.

Покријте го садот и оставете го во фрижидер еден ден. По 24 часа изблендирајте ги сотојките.

Упатство:

Користете 10 милилитри од оваа смеса дневно и чувајте ја во фрижидер.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.