Слушнете ја “И племето И семето”, новата песна на Игор Џамбазов

Популарниот македонски шоумен и пејач Игор Џамбазов ја објави својата нова песнa со наслов “И племето И семето”. Она што од секогаш привлекувало најголемо внимание во музиката на Игор биле текстовите на песните, па така е и овој пат.

Во продолжение можете да го видите и видеозаписот на песната:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.