Следете во живо: Tрадиционален годишен концерт на музичкото училиште од Прилеп

Општинското Основно Музичко Училиште „Ордан Михајлоски – Оцка“ од Прилеп и оваа година го одржува традиционалниот годишен концерт, кој поради пандемиjaта се одржува онлајн, во соработка со IN Produkcija и MT music studio – Prilep

Во програмата учество ќе земат наградените ученици од државните и меѓународни натпревари заедно со нивните наставници.

Следете ги во живо нивните настапи на линкот во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.