Слаткаристика и Љубојна го отворија овогодинешниот ПивоФест

Најуспешен прв ден на 13-тиот по ред Фестивал на пивото и скарата во Прилеп. Организаторите на денешната средба со новинарите излегоа со најава за рушење на рекордите. Десетици илјади граѓани сношти пристигнаа во Прилеп. Слаткаристика и Љубојна го отворија овогодинешниот ПивоФест, а потоа следуваше ѕвездата на вечерта Саша Ковачевиќ.
Денеска и во наредните два дена ќе бидат срушени сите рекорди кои ги поставивме на претходниот Фестивал на пивото, посочи градоначалникот на Прилеп Марјан Ристески.

Синоќа посетителите, меѓу кои имаше и доста иселеници од странство кои годишниот одмор го користат во татковината, пријатно изненадени и со пофални зборови за Пивофестот.

Вечерва посетителите ќе ги забавуваат: Radio Activ, ZAA, DNK и Прљаво Казалиште.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.