Скопски “манга” таксист кpaде пакет пива од трафика: Камерата го yлови (Видео)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж кој вози такси, кpaде пакет пиво од трафика.

Додека продавачот ycлужува друг муштерија, таксистот внимателно го крева пакетот со пива, најпрвин го спушта на земја, па откако виде дека никој не го гледа го однесе пакетот до неговото паркирано возило веднаш до трафиката.

Според објавата кражбата се случила во Скопје, во населба Карпош.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.