Ски центарот Нижеполе на рамниште со светските центри: Прекрасна зимска идила во која се ужива со цела душа (Фото+Видео)

Ски центарот Нижеполе на Пелистер денеска преполн со гости. Рекреативци, вљубеници во скијајнето, бордери, многу деца …. една прекрасна зимска идила во која се ужива со цела душа.

Екипите на ниво на задачата постојано работат со цел да обезбедат што подобри услови за посетителите и да им овозможат прекрасен престој.

Еве дел од атмосферата денеска на скијачкиот центар близу Битола:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.