Сите ги знаете Саша и Дејан Матиќ, а ова се нивните сопруги- од убавина ќе останете без зборови (ФОТО)

Познатите браќа Саша и Дејан Матиќ освен со успешните музички кариери можат да се пофалат и со успешно семејство кое го имаат зад себе.

Двајцата имаат сопруги и по две деца.

Саша Матиќ се оженил во 2003-та година со Анџела Матиќ која е негова најголема поддршка во животот.

Саша и Анџела се горди родители на двете ќерки Александра и Тара кои не ги покажуваат во јавноста.

Дејан се оженил многу подоцна во 2012 година заедно со Јелена со која претходно бил во врска неколку години.

Парот ги имаат синовите Зоран и Константин.

Инаку интересно е тоа што неговата сопруга се има појавено и во песната „Она је моја“ во 2013 година.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.