Сите во 5 на стадион! Победа игра против БЕСА!

Денеска со почеток од 17:00 часот, фудбалерите на прилепска Победа го играат последниот натпревар од сезоната во Втората фудбалска лига.

На стадионот “Гоце Делчев” гостува екипата на БЕСА од гостиварско Добри Дол, која е лидер на табелата и наредната сезона ќе игра прволигашки фудбал.

Победа се наоѓа на 12-то место на табелата со 28 бодови, по еден повеќе од Осогово и Тетекс, и два повеќе од Каменица Саса која се наоѓа на претпоследното место.

Црвено-белите не смеат да се предадат на овој натпревар, затоа што во истиот термин Каменица игра дома против Вардар Неготино, а можност за освојување бодови има и Тетекс кој гостува кај Башкими. Осогово пак својот натпревар го игра на домашен терен против Пелистер.

Да ги поддржиме нашите фудбалери со што поголема масовност денеска на градски.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.