Силјановска: Новата претседателска дебата денеска од 16.30 часот на TВ Сител

Новата претседателската дебата во која ќе учестуваат сите претседателски кандидати, Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река, ќе се емитува денеска на ТВ Сител од 16.30 часот.

Кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Силјановска Давкова преку својот Фејсбук профил ги повика граѓаните да ја проследат дебатата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.