Силјановска за ракометарите: “Горда сум на вас како што е горда цела Македонија”

Maкедонската ракометна репрезентација синоќа во спортската сала “Борис Трајковски” ја дочека селекцијата на Исланд.

После победата во последна секунда во Рејкјавик, нашите момци одиграа нерешено дома и го задржаа првото место во квалификациската група.

После натпреварот на Фејсбук со пофалби за рекометарите се јави и кандидатката за Претседател на државата, Прфесорката Гордана Силјановска Давкова.

“Браво момци!Го оставивте срцето на терен. Бод вреден како победа. Горда сум на вас како што е горда цела Македонија. Вака се сака нашата татковина. Одиме кон ново Европско првенство!”, напиша Силјановска Давкова.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.