Сигурно си е сигурно: Хрвати се врзаа со синџири за столиците откако отворија кафитериите (Фото)

Порачале еден куп кафиња и пијалоци за да го надохнадат тоа што го пропуштиле

Хрватска влезе во третата фаза од попуштањето на рестриктивните мерки, па вратите ги отворија угостителските објекти.

Андреј Штос и Силвио Сафунџиќ, едвај го дочекаа отварањето на омилениот локал во Славонски брод, па дошле во кафичот и се врзале со синџири за столиците.

Андреј и Силвијо велат дека тоа го направиле во случај да не повторно има нови забрани.

Веднаш нарачале повеќе кафиња и пијалоци за да го надохнадат она што го пропуштиле во изминатите два месеци.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.