Се јави Зоки од Муртино! Немал години за губење и ја сакал Македонија (ВИДЕО)

Поранешниот премиер Зоран Заев по две години откако функцијата му ја препушти на Димитар Ковачевски, сега преку социјалните мрежи ги повикува граѓаните да ја дале поддршка за неговата партија.

„Ако се грижите за сопствената македонска земја, ако си го сакате својот народ, ако верувате во европскиот пат на Македонија, ако не сте подготвени да се предадете и откажете од иднината, СДСМ и коалицијата за европска иднина се единствениот избор, бројот 1 е секогаш пред сите, како што е ЕДЕН и единствен нашиот завет за татковината“, порача во видео обраќање поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев.

Рече дека сме немале нови години за губење.

Погледнете го целото видео на следниот линк:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.