Се соголува центарот на Прилеп? Иceчени уште три прекрасни дрвја (Фото)

На раскрсницата кај поранешна “Градска кафеана” исечени уште три убави дрвја, иако локалните власти рекоја дека дрворедите нема да се чепкаат кога започнаа со реконструкција на дел од булеварот “Гоце Делчев”.

Граѓаните реагираат и прашуваат дали иста судбина ќе имаат и други дрвја од дрворедот на булеварот?

Пред еден месец иста судбина имаше едно големо дрво:

(Фото) Уништено уште едно дрво во центарот на Прилеп, а викаа дека нема да ги чепкаат


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.