Се снима најновиот дел на “Терминатор”: Еве кој ќе глуми во него и како ќе изгледа (ВИДЕО)

Актерката Сара Конор повторно се појави во продолжението на најновиот филм на Терминатор. Пред два дена се појави и трејлерот за “Terminator: Dark Fate” .

Освен добро познатите ликови како Сара Конор, Арнолд Шварценегер и роботот Т-800, новото продолжение ќе ги донесе и новите ликови како Мекензи Дејвис која ја игра улогата на хибрид меѓу термионатор и човек. За прв пат ќе се појави и Габриел Луна, кој ја игра улогата на нов робот – убиец.

Во овој филм повторно се враќа Џејмс Камерон, кој ќе биде продуцент, ќе го режира Тим Милер. Иако ова е шесто продолжение на Терминатор, дејствието ќе биде продолжение на вториот дел.

Премиерата на филмот е најавена за ноември годинава.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.