Се разбуди “Супер Марио”: Нови два гола и лесна победа против Монако

mario-balotelli-nice-transfer

Марио Балотели или како што е познат во јавноста “Супер Марио” по се изгледа дека го пронајде своето вистинско место.

Во два меча во француската Лига 1 Балотели постигна 4 гола и го доведе својот тим до првото место.

Летниот преоден рок беше тежок период за него бидеќи големите  клубови беа скептици за негово доведување.

Тој е познат по неговиот темперамент и по невољите кои ги создаваше во клубовите за кои играше.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.