Се изнадава голови сезонава: Шокоски уште две години ќе го носи дресот на РК Прилеп

Давор Шокоски уште две години во дресот на Прилеп!

Левиот бек Шокоски после одличната сезона во дресот на Прилеп го продолжи својот договор и се обврза на двегодишна соработка со прилепскиот суперлигаш.

Шокоски беше еден од носителите на играта на Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот на Прилеп во елитното друштво.

Шокоски е дете на Прилеп каде ги помина сите младински категории, а сега се наметнува како лидер во својот матичен клуб.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.