Се’ за прилепските Мечкари: Одличен документарец на млад кинематограф од Прилеп (ВИДЕО)

Младиот фотограф и кинематограф Горан Попоски од Прилеп во неговиот документарен филм “Bear – Man”, на уникатен начин ги претставува сите интересни работи поврзани со маскирањето на касапскиот еснаф во Прилеп, кои за Прочка се преправаат во познатите прилепски Мечкари.

Погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.