Се врати во Австрија: Талентираниот прилепчанец пред нов интернационален предизвик

Младиот македонски ракометар Хари Павлов одново се сели во странство, и тоа во добро позната средина. Десниот бек на Прилеп се враќа во австрискиот ракомет и во иднина ќе го носи дресот на тимот на Ферлах.

Младиот ракометар настапува на десната бековска позиција, има 19 години и се одликува со висина од 194 сантиметри. Македонецот со Ферлах потпиша договор на две години.

Пред да се пресели во Прилеп пред две години, Павлов беше дел од младинската школа на Фиверс од Австрија.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.