Се бара директор за 48 месеци во старски дом Прилеп

Јавната општинска установа Дом за стари лица “КИРО КРСТЕСКИ – ПЛАТНИК” од Прилеп, објави оглас за Директор.

Огласот е објавен на веб страната на Агенцијата за вработување, а заинтересираните кандидати можат да аплицираат до 21.11.2019.

Основната плата за директор на оваа институција изнесува 28,256 денари.

Кандидатите кои се заинтересирани да аплицираат треба да имаат завршено Правен факултет и да имаат 5 годишно работно искуство.

Досега на оваа институција се променија двајца директори во изминатите 2 години, а сега новиот директор ќе се ангажира за период од 48 месеци.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.